Frame image
146
Jakob Grünenwald
Blumenmädchen, 1865.
Oil on cardboard
€ 800 / $ 840 Sold:
€ 500 / $ 525 (incl. surcharge)
Blumenmädchen. 1865.
Oil on cardboard.
Lower center monogrammed and dated. 30.3 x 25.5 cm (11.9 x 10 in), in oval. [CB].
PROVENANCE: From the artist's estate.
Oil on cardboard.
146
Jakob Grünenwald
Blumenmädchen, 1865.
Oil on cardboard
€ 800 / $ 840 Sold: